ÖNEMLİ DUYURU

Cep Telefonunuz veya E-Posta adresiniz sicil bilgilerinizde kayıtlı değilse, ana sayfada sol tarafta bulunan “e-Devlet ile Giriş” bölümünden e-devlet şifreniz ile kullanıcı girişi yaparak tüm hizmetlerimizden faydalanabilir ve “ÜYELİK ve SİCİL” menüsü altında bulunan “SİCİL ŞİFRE DÜZENLEME” formunda bulunan CEP TELEFONU, E-POSTA adresi alanlarından verilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Kişisel Verileri Koruma Kurumundan Belediyelerin ödeme ve borç sorgulama hizmetleri hakkında İlke Kararı

Karar Tarihi: 21/04/2022 Karar No: 2022/388            6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında, belediyeler tarafından emlak vergisi ödeme/hızlı ödeme veya borç sorgulama vb sayfalar aracılığıyla çevrimiçi olarak sunmuş oldukları hizmetler kapsamında Kanunun 12 nci maddesinde yer alan yükümlülüklerin yerine getirilmesi ve herhangi bir veri ihlalinin önlenmesi amacıyla; çift faktörlü doğrulama için ilk doğrulamanın TC kimlik no, ad soyad, vergi no, sicil no gibi verilerle yapılırken ikincil düzeydeki doğrulamanın kişiye özel oluşturulmuş SMS ya da e-postaya iletilen şifre gibi bir sistemle gerçekleştirilmesi, ikincil düzeyde kişiye ait başkalarının da erişebileceği telefon no, doğum tarihi, anne baba adı, sicil no gibi bilgiler yerine sadece kişiye özel olarak belirlenecek ve sadece ilgili kişinin erişebileceği verilerin istendiği sistemler ya da üyelik sistemi ile söz konusu hizmetlerin sunulmasının uygun olacağı değerlendirilmektedir.  Belediyelerin emlak vergisi ödeme/hızlı ödeme ve borç sorgulama hizmetlerinde Kanunun 12 nci maddesi kapsamında “üyelik ve şifre” ya da “çift faktörlü doğrulama” kullanılması gerektiği hususunda Kanunun 15 inci maddesinin (6) numaralı fıkrası kapsamında İlke Kararı alınarak Resmi Gazetede ve Kurumun internet sayfasında yayımlanmasına oybirliği ile karar verilmiştir.

Karara ait Resmi Gazete bağlantısına ulaşmak için tıklayınız. 

Alternatif Ödeme Yöntemleri

E-devlet ile Ödeme İşlemi : E-devlet sistemi üzerinden https://giris.turkiye.gov.tr  elektronik adresinden giriş yaprak borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

Fast ile Ödeme İşlemi: Güncel borcunuzu https://e-islem.nilufer.bel.tr  adresinden veya 444 16 03 çağrı merkezinden öğrenerek  7/24 FAST sistemi ile kolay adres tanımı olan Vergi Numarası: 1910025989 yazarak açıklama alanına Sicil No veya TC numarası belirterek yapabilirsiniz.

EFT/Havale ile Ödeme İşlemi: Güncel borcunuzu https://e-islem.nilufer.bel.tr  adresinden veya  444 16 03 çağrı merkezinden öğrenerek Alıcı Ad/Soyad kısmına Nilüfer Belediye Başkanlığı yazarak açıklama alanına Sicil No veya TC numarası belirterek yapabilirsiniz. IBAN : TR570001500158007293767737

Akıllı Vezne Sistemi (AVS) : Yıldırım İlçesi Tapu Kadastro Müdürlüğü binası İçinde bulunan AVS cihazından ödemelerinizi Nakit veya Kredi Kartı ile yapabilirsiniz.

Posta Çeki ile Ödeme İşlemi: Güncel borcunuzu https://e-islem.nilufer.bel.tr/ adresinden veya  444 16 03 çağrı merkezinden  öğrenerek PTT şubelerinden Posta Çeki Hesap No: 488666 yazarak ve açıklama alanına Sicil No veya TC numarası belirterek yapabilirsiniz.

Halk Bankası Şube Ödeme İşlemi : Halk Bankası Türkiye Halk Bankası A.Ş. tüm şubelerinde Banko Önü Tahsilat kapsamında T.C. Kimlik Numarası veya Sicil Numarası ile ödeme yapabilirsiniz.

Yapı ve Kredi Bankası:  Tüm Şubelerinde Banko Önü,İnternet Şubesi ve Mobil Uygulama Tahsilat Kapsamında Ödemelerinizi Yapabilirsiniz.